Wpis

czwartek, 29 września 2011

E-myto płacić trzeba, znaków nie ma

Trzy miesiące po uruchomieniu systemu opłat elektronicznych dla ciężarówek, zaledwie jedna dziesiąta płatnych dróg została należycie oznakowana.
Kierowcy piszący do nas na Gorącą Linię zwracali uwagę, że wbrew przepisom w wielu miejscach nie ma tablic informujących, że wjeżdża się na płatny odcinek.
Jak ustalił reporter RMF FM za bałagan odpowiada m.in. ministerstwo infrastruktury. Dopiero na dwa tygodnie przed starem systemu ukazało się rozporządzenie określające wygląd znaków.
Wina leży też po stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zbyt długo zdaniem wykonawcy systemu, akceptowała projekty organizacji ruchu potrzebne do ustawienia znaków.
Powinny być znaki oczywiście - mówi rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken. Na pytanie kto odpowiada za ustawienie znaków na drogach krajowych, rzeczniczka odpowiada: w tym wypadku wykonawca systemu viaTOLL. A kto nadzoruje wykonawce systemu viaTOLL? Wszystko to co dzieje się na drogach zarządzanych przez GDDKiA, czyli na drogach krajowych jest zarządzane przez nas - tłumaczy Nelken.
Wszystkie znaki mają się pojawić do końca października- usłyszał reporter RMF FM.

Źródło:http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/pawel-swiader/wiadomosci/news-e-myto-placic-trzeba-znakow-nie-ma,nId,362107

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
gitd
Czas publikacji:
czwartek, 29 września 2011 08:00

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

Loading

Opcje Bloxa